Важливо Україна

Олександр Удовенко: Внесок ІТ-індустрії в бюджет України. Статистика за 2020-2022рр.

З кваліфікованою робочою силою та сприятливою бізнес-середовище, Україна стала центром ІТ-аутсорсингу та розробки програмного забезпечення. Однак, що триває конфлікт на сході України спонукає до стурбованості щодо впливу війни на ІТ-індустрію в Україні. Ця стаття має на меті проаналізувати ріст або спад ІТ-бізнесу під час війни в Україні та надати статистику щодо ІТ-спеціалістів в Україні за роки 2020-2022.

Статистика:

За даними статистики, на початок 2020 року в Україні працювало близько 200 000 ІТ-спеціалістів, що складало 4% від загальної чисельності зайнятих в країні. У 2021 році це число збільшилося до 230 000. Згідно з дослідженнями, відсоток жінок-ІТ-фахівців збільшився з 20% в 2020 році до 24% в 2021 році.

Щодо зарплат ІТ-спеціалістів в Україні, згідно зі звітом DOU.ua, в середньому заробітна плата зросла на 7% в 2021 році порівняно з 2020 роком. Середня зарплата становить приблизно $1500 в місяць. Однак, висока конкуренція на ринку праці в ІТ-індустрії призвела до збільшення зарплати для кваліфікованих фахівців.

Щодо внеску ІТ-індустрії в економіку та бюджет України, вона є однією з найбільш прибуткових.

Зарплати ІТ спеціалістів в Україні за останні 2 роки

Зарплати ІТ спеціалістів в Україні продовжують зростати з року в рік. За даними порталу hh.ua, середня зарплата ІТ спеціалістів в Україні у 2020 році становила 38 500 грн на місяць, що на 15% більше, ніж у 2019 році. У 2021 році зарплата зросла ще на 10% і склала вже 42 350 грн на місяць. Прогнозується, що ця тенденція продовжиться і в 2022 році.

ІТ спеціалісти як джерело прибутку для економіки та бюджету України

ІТ галузь є однією з найбільш дохідних та швидкорозвиваючих галузей в Україні. За даними Державної служби статистики України, у 2020 році ІТ галузь приносила до бюджету понад 47 млрд грн. Це становило 4,5% від загального обсягу доходів державного бюджету. Також важливою складовою економіки є ІТ-експорт, який в 2020 році склав 5,1 млрд доларів США. ІТ-компанії також стали одним з найбільших роботодавців в Україні. За даними порталу rabota.ua, у 2020 році понад 150 тисяч українців працювали в ІТ галузі.

Висновки про розвиток ІТ галузі в Україні

Попри складні умови, пов’язані з війною на сході України, ІТ галузь продовжує рости та розвиватися. За даними статистики, кількість ІТ спеціалістів в Україні збільшується щороку, а зарплати теж зростають.

Крім того, зростає кількість українських ІТ компаній, які створюють інноваційні продукти та послуги, що забезпечують збільшення конкурентоспроможності економіки країни. Наприклад, у 2021 році українська фінтех-компанія Viseven стала лідером у сфері розробки софту для фармацевтичних компаній, а її продукти використовуються в більш ніж 80 країнах світу.

Усе вищевказане свідчить про те, що ІТ галузь в Україні продовжує рости та розвиватися незважаючи на складні внутрішні та зовнішні виклики. ІТ компанії продовжують активно працювати, надаючи якісні послуги, створюючи інноваційні продукти та залучаючи інвестиції, що своєю чергою сприяє зростанню економіки країни та покращенню рівня життя громадян.

Отже, ІТ галузь в Україні продовжує демонструвати стабільний ріст всупереч складним викликам та перешкоди. Українські ІТ компанії забезпечують не тільки збільшення економічного потенціалу країни, а й є драйвером розвитку інноваційної економіки в цілому. Важливо продовжувати підтримувати та розвивати ІТ галузь, зокрема шляхом створення сприятливих умов для розвитку інноваційних проєктів та залучення інвестицій в цей сектор.

Крім того, важливо звернути увагу на важливість освіти в ІТ сфері. Україна має потужний потенціал у галузі ІТ-освіти, але в той самий час існує необхідність у подальшому розвитку цього напрямку. Важливо підтримувати та розвивати існуючі програми підготовки кадрів, а також створювати нові, щоб забезпечити наявність достатньої кількості висококваліфікованих спеціалістів у галузі ІТ. Також необхідно залучати більше молоді до навчання ІТ, зокрема шляхом створення ініціатив для школярів та студентів, що сприятиме формуванню майбутніх лідерів ІТ-індустрії.

Узагальнюючи, ІТ галузь в Україні продовжує рости та розвиватися незважаючи на складні виклики та перешкоди. За останні два роки спостерігається зростання кількості ІТ спеціалістів в країні, що свідчить про потужний потенціал ІТ-галузі України. Українські ІТ компанії продовжують активно працювати, створюючи інноваційні продукти та надаючи якісні послуги, що забезпечує збільшення конкурентоспроможності економіки країни та покращення рівня життя громадян. Необхідно підтримувати та розвивати ІТ галузь в Україні, зокрема шляхом створення сприятливих умов для розвитку інноваційних проектів та залучення інвестицій в цей сектор. Важливо також звернути увагу на освіту в галузі ІТ.

Загалом, можна стверджувати, що ІТ галузь в Україні не тільки відновлюється, але і продовжує розвиватись, не дивлячись на виклики, що постали перед нею в зв’язку з війною. Важливо підтримувати позитивний розвиток галузі, залучати інвестиції та розвивати технічну освіту в Україні, щоб забезпечити її стійкий розвиток у майбутньому.

Для досягнення цих цілей в Україні вже діють різноманітні програми, які підтримують розвиток ІТ-галузі. Наприклад, в Україні функціонує програма Digital Ukraine, метою якої є створення сприятливих умов для розвитку ІТ-сектора, прискорення цифрової трансформації економіки та підвищення кваліфікації ІТ-фахівців. У рамках цієї програми впроваджується цілий ряд ініціатив, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності української ІТ-галузі, таких як створення інноваційних центрів, підтримка малого та середнього бізнесу в ІТ-секторі, залучення інвестицій та інше.

Окрім того, українська держава також активно працює над створенням необхідної інфраструктури для розвитку ІТ-галузі. Так, на початку 2021 року в Україні було запущено перший український штучний інтелект (AI) кластер “AI Ukraine”, який має на меті збільшення конкурентоспроможності українських ІТ-компаній та створення сприятливих умов для розвитку AI-індустрії в Україні.

Таким чином, ІТ-галузь в Україні залишається перспективною галуззю, яка здатна забезпечити стійкий економічний розвиток країни. Правильна підтримка, інвестиції та розвиток технічної освіти можуть допомогти Україні зайняти своє гідне місце серед країн, що активно розвивають свою ІТ-галузь.