Важливо Україна

Росіяни під загрозою оточення навколо Лиману: карти боїв на ранок

Українські бійці можуть оточити російські війська навколо Лиману. Тим часом, як ворог веде безуспішні контрнаступи на Донбасі та втрачає бойову міць на півдні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Інституту вивчення війни (ISW).

Росіяни під загрозою оточення навколо Лиману: карти боїв на ранок
Харківська область (лінія Вовчанськ-Куп’янськ-Ізюм-Лиман)
За даними карт, російські війська спрямовують дуже обмежені резерви, наявні в Україні на безглузді зусилля щодо спроби контрнаступу, замість того, щоб укріпити вразливі російські оборонні лінії, спішно створені вздовж річки Оскіл у східній частині Харківської області.

Росіяни під загрозою оточення навколо Лиману: карти боїв на ранок

Тим часом українські сили продовжують займати позиції на північний захід і південний захід від Лимана, навколо якого російським окупантам загрожує оточення.

Подальше українське просування на схід вздовж північного берега Сіверського Дінця може зробити позиції Росії навколо Лиману нездатними та відкрити підступи до Лисичанська та зрештою до Сєверодонецька.

Зокрема, як стверджують аналітики, на це можуть вказувати підняття Українського прапора над Щуровим, що знаходиться у близько 6 км від Лиману. Не виключено, що ЗСУ могли просунутися на 8 км від Студенка. Тривають бої за Олександрівку та Ярове.

Також аналітики звертають увагу на повідомлення про потрапляння під ворожий вогонь селища Дворічна, що за 17 км від Куп’янська. Припускається, що в цьому районі українські бійці готуються до чергової контратаки.

Донбас
На території, яку російські загарбники відзначають для себе як “головну” для повної окупації, ворог продовжує свої операції та виділяє підкріплення для наступальних дій, спрямованих на взяття відносно невеликих населених пунктів у Донецькій області, замість того, аби направити їх на оборону від українських контрнаступів, зазначають в ISW.