Важливо Україна

Від 12 тисяч євро. Скільки коштують квартири біля моря в Болгарії

Нерухомість біля теплого моря в Європі – мрія багатьох туристів, що відпочиваюли на сонячних курортах.

Одна з найдоступніших за цінами на нерухомість країн – Болгарія. Навіть на першій лінії від моря житло продають дешевше, ніж зазвичай в курортних локаціях.

РБК-Україна розповідає, за скільки можна купити квартиру біля моря в курортних локаціях сонячної Болгарії.

У Болгарії – найдоступніше житло в Європі
Болгарія є однією з найдоступніших країн у Європейському Союзі і країною з найнижчим доходом, за версією Check in Price. Рівень життя в цій країні нижче середнього за європейськими стандартами, а квартири і будинки – досить дешеві.

Ціни на нерухомість у Болгарії досить низькі по всій країні, що в сільській місцевості, що біля моря і навіть в столиці.

Від 12 тисяч євро. Скільки коштують квартири біля моря в БолгаріїФото: Приклад двокімнатної квартири в новобудові в Созополі за 38 тисяч євро (скріншот РБК-Україна/realestates.bg)

Софія – одна з найдешевших столиць Європи, де ціна в центрі міста за квадратний метр коливається від 1000 до 2000 доларів.

Ціни на квартири в середньому коливаються від 500 до 800 євро за квадратний метр, елітна нерухомість обійдеться від 1000 євро за “квадрат”.

Наприклад, міні-квартиру (студію) з меблями можна знайти від 12-13 тисяч євро на узбережжі, за 2 кімнати доведеться заплатити 30-40 тисяч євро в залежності від будинку і району.

Попит на якісну нерухомість в Болгарії перевищує пропозицію, тому ціни продовжують зростати. У 2022 році прогнозують зростання цін на 10-15%, що пов’язано також із загальносвітовою інфляцією.

Як купити нерухомість українцям: правила
Українцям для покупки квартири в Болгарії досить закордонного паспорта, а для покупки земельної ділянки з будинком необхідно зареєструвати юрособу. Процедура займає до місяця і обходиться в кілька сотень євро.

Після вибору об’єкта нерухомості необхідно внести резерваційний депозит, який не перевищує 10% вартості квартири або будинку. Потім житло знімають з продажу і підписують попередній договір. Документ на право власності підписується у болгарського нотаріуса, в районі якого знаходиться квартира. Покупцеві при цьому досить мати при собі тільки закордонний паспорт.