Важливо Україна

Перший візит канцлера Німеччини до України: Зеленський обговорив із Шольцом конкретні юридичні гарантії захисту


Президент України Володимир Зеленський обговорив із канцлером Німеччини Олафом Шольцом безпекові процеси та мирні перемовини щодо врегулювання війни на Донбасі.

Про це Зеленський повідомив на брифінгу з нагоди візиту Шольца до України.

“Саме в Україні сьогодні вирішується майбутнє архітектури європейської безпеки, частиною якої є наша держава. Ми говорили про ключові підходи до цього дуже важливого процесу, про необхідність закладання в цю архітектури конкретних юридичних гарантій, здатних захистити державу Україна. Ми поділяємо спільне бачення, що ескалація на російсько-українському кордоні становить безпрецедентний виклик для європи та світу”, – зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна є форпостом демократії в регіоні і безпека в Європі без неї неможлива. Тому держав необхідна безпекова, економічна та енергетична безпека. Зеленський також знову висловив сподівання на скорий саміт “нормандської четвірки” на рівні очільників країн.

Нагадаємо, новий канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув із першим робочим візитом в Україну 14 лютого. Завтра він відправиться до Москви, де проведе зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним.

Німеччина є учасницею “нормандських перемовин” разом із Францією, Україною та РФ.

Джерело: lb.ua