Важливо Україна

Для тиску на Путіна у Німеччині закликають використати “Північний потік-2”

У російсько-українському конфлікті ФРН робить ставку на політико-дипломатичні заходи, серед яких – санкції. При цьому німецькі політики закликають до діалогу із Росією.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Deutsche Welle.

Газопровід “Північний потік-2” слід використовувати для тиску на Росію, вважає очільник комітету німецького Бундестагу з закордонних справ, представник правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Міхаель Рот (Michalen Roth).

“Ми робимо ставку на політико-дипломатичне рішення, і санкції також є частиною дипломатичного інструментарію”, – заявив він у вівторок, 18 січня, в інтерв’ю телекомпанії ARD.

За його словами, у разі нової російської агресії проти України не можна виключати нічого. “Якщо нам дійсно доведеться застосувати санкції, а я все ще сподіваюся, що ми зможемо цього уникнути, то ми не можемо наперед виключати речі, які можуть вимагати наші партнери в Євросоюзі”, – сказав Рот

У свою чергу голова комітету у справах ЄС у Бундестазі Антон Гофрайтер (Anton Hofreiter) закликав відкласти рішення про введення “Північного потоку-2” в експлуатацію на максимально можливий термін. “Вже тільки з геостратегічних причин було б розумно залишити питання відкритим якнайдовше”, – сказав Гофрайтер агентству AFP. Інакше Німеччина випустила б із рук “засіб тиску на президента Росії Володимира Путіна”.

На думку Гофрайтера, “ПП-2” проблематичний із двох причин: по-перше, через захист клімату, а по-друге, тому що Путін за його допомогою може постачати газ в обхід Польщі та України. Як вважає політик, Німеччина також “не залежить в питанні поставок від додаткового “ПП-2″, тому що трубопроводи, які проходять через Україну, вже відповідним чином заповнені”.

Також читайте: Ми не хочемо накладати санкції на “Північний потік-2” просто зараз, бо так ми приберемо зі столу потенційну зброю проти Путіна, – сенаторка США Шахін

Водночас, обидва політики закликають до діалогу з Росією для вирішення існуючих проблем. Рот пропонує використовувати такі формати, як Рада НАТО-Росія, а також економічне співробітництво. На його думку, Путін найбільше боїться демократичних рухів у сусідніх країнах. “Реальна небезпека для Росії йде не від зброї, а від сигналу демократії та свободи, і тут ми не можемо йти на жодні поступки”, – сказав Рот.

Своєю чергою Гофрайтер зазначив, що Німеччина має “продовжувати вести інтенсивний діалог з Росією, не проявляючи при цьому наївності щодо Путіна, який у минулому не особливо прагнув дотримуватися домовленостей”. “Звичайно, у діалозі з Путіним нам потрібні інструменти деескалації, і було б розумно спробувати поглибити переговори щодо роззброєння структурованим чином”, – додав він.

У листопаді 2021 року Федеральне агентство з мереж (BNetzA) у Бонні призупинило процес сертифікації нового газопроводу, відзначивши, що відновлення цього процесу можливе лише після того, як оператор Цуг, що базується в однойменному швейцарському місті, надасть необхідні документи про створення в Німеччині окремої компанії для управління газопроводом.

За оцінками німецького регулятора, процес сертифікації, ймовірно, затягнеться до другої половини 2022 року.

Джерело: censor.net