Важливо Україна

Ще одна країна НАТО підтримала надання ПДЧ для України

Латвія виступить на підтримку надання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО для України. Рига вважає, що вже настав час дати Києву цей план.

Про це в інтерв’ю LTV Ziņu Dienests заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевичс, передає посольство України в цій країні.

Зокрема, він прокоментував стягування російських військ до кордонів України і ескалацію на Донбасі.

“Зараз точно не зрозуміло, що це: демонстрація сили чи реальна агресія. Але є всі підстави для занепокоєння … Україна вже протягом 15 років намагається приєднатися до НАТО шляхом отримання Плану дій для членства. Мабуть, вже час надати цей План Україні. Це буде як мінімум сигналом від нас (НАТО – ред.), що українці не залишаться без підтримки. Я однозначно підтримаю таке рішення”, – заявив Ринкевичс.

Зазначимо, ПДЧ не є гарантією вступу до НАТО, але пропонує кандидатам перелік заходів, з яких вони самі можуть вибрати підходящі і найбільш раціональні для підготовки до вступу в альянс. Як правило, країна-претендент сама наповнює ПДЧ змістом, він має відповідати критеріям вступу до НАТО.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Габріэлюс Ландсбергіс заявив, що Вільнюс запропонує країнам-учасницям НАТО надати ПДЧ для України. Очікується, що таке рішення може бути прийнято на червневому саміті.