Важливо Україна

Назва 5 призначених того, що людина переболела коронавірусом, не знає про це

Вчені з Оксфордського університету (Велика Британія) з проведеного на пацієнтах дослідження, дійшли висновку, що поширення коронавируса по світу почалося до того, як про це дізналися всі. Тому, COVID-19 перехворіли більше людей, ніж відомо офіційно.

Дослідникам вдалося виявити п’ять безперечних симптомів, що вказують на зараження коронавірусів, і першим серед них вони назвали втрату нюху. Учені з Гарвардської медичної школи заявили, що ряд клітин в носі містять білки, за якими коронавірус вдаряє в першу чергу, а інфекція проникає в організм. Тому люди, у яких з’явився тільки цей симптом, є одними з головних рознощиків коронавируса. Вони не усвідомлюють, що заражені, але заражають вірусом оточуючих.

Другим симптомом названа біль в животі, тому що вона свідчить про розвиток пневмонії в нижніх частках легких, але також може бути і самостійним симптомом. Третя ознака поразки COVID-19 – діарея, яка спостерігалася у 204 пацієнтів в Ухані, де стартувала пандемія. Мало того, симптом був виявлений майже у половини хворих.

Ще одним симптомом є легкий фолікулярний кон’юнктивіт: налиті кров’ю очі, печіння, скупчення гною,, свербіж в очах. Нарешті, останньою ознакою вважається втома: це – симптом, якщо почуття пацієнта не є звичним для людини.