Важливо Україна

Віктор Ляшко: Якщо аісля вакцинації з”явились симптоми коронавірусу потрібно зробити ПЛР-тест

Якщо у пацієнтів після вакцинації з’явилися симптоми коронавірусу, їм слід зробити ПЛР-тест.

Про це в коментарі “РБК-Україна” заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, так потрібно робити навіть після двох щеплень.

Водночас Ляшко підкреслив, що імунна реакція проявляється протягом перших тижнів після вакцинації.

За словами головного санлікаря, люди, які перехворіли на коронавірус, можуть також робити щеплення, протипоказань в цьому випадку немає.

“У більшості людей, інфікованих COVID-19, імунна реакція з’являється протягом кількох перших тижнів після інфікування. Досі тривають дослідження, які покликані визначити наскільки сильний захист внаслідок перенесеної хвороби і як довго він триває. Також, паралельно вивчається і питання, чи залежить сила і тривалість імунної відповіді від типу інфекції, зокрема від того, як вона протікає – без симптомів, в легкій або тяжкій формі”, – сказав Ляшко.

Він також нагадав, що МОЗ дозволяє робити щеплення тим, хто перехворів, раніше, ніж через півроку після одужання, але за умови, що вже вакцинувалися пріоритетні групи і залишилися дози препаратів.

Нагадаємо, що Ляшко заразився коронавірусом вже після того, як отримав щеплення. Він пояснив це тим, що перша доза дає ефективність захисту 76% на 22-90 день після уколу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, протягом 15 березня щеплення проти COVID-19 в Україні отримали 8 928 осіб. Загальна кількість щеплених українців досягла 62 083.

https://uazmi.org/