Важливо

Це кінець! Іншого виходу немає: Путін змушений піти з Донбасу і повернути Крим

Можуть скластися такі умови, при яких Путін буде змушений залишити Донбас і повернути Крим.

 
На цей рахунок висловився міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-дискусії аналітичного центру “Атлантична Рада” (США) на тему відсічі російської агресії, перспектив переговорів в Мінську і мирного врегулювання на сході України. За його словами, Росія і Україна не робить ніяких взаємовигідних політичних кроків, пише “Уніан”.

Він пояснив, що з 2014 року обидві сторони тільки й роблять, що обговорюють одні і ті ж теми, але нічого при цьому не змінюється. Так, Росія продовжує робити наголос на тому, що не є стороною конфлікту і радить Україні переговорити з так званими “Луганської та Донецької народними республіками”. Україна ж в свою чергу відмовляється це робити, оскільки ці формування підконтрольні Росії.

На даний момент Україна з Росією намагаються залагодити питання щодо обміну полоненими і розведення сил уздовж лінії фронту. Якщо в цьому їм вдасться дійти згоди, то є надія, зазначає Кулеба, що після цього зрушити з місця і інші питання, які знаходяться на порядку денному. Насправді, вести переговори з Росією вельми непросто, визнає чиновник, оскільки в будь-який момент може піти щось ні.

В кінці Дмитро Кулеба резюмував свою промову тим, що “основні наші підходи і напрямки політики з метою врегулювання конфлікту залишаються абсолютно незмінними”.