Новини

Українці тепер можуть просто пожалітись в АМКУ на здирницькі ціни в магазинах під час епідемії

В Україні з’явився простий інструмент, за допомогою якого будь-який громадянин може проінформувати Антимонопольний комітет про завищення ціни на будь-які товари у роздрібній торгівлі в час надзвичайної ситуації. Про це повідомила платформа «Ліга антитрасту», передають Наші гроші.

Усім бажаючим пропонується заповнити невеликий шаблон https://forms.gle/4pBVSjKspibY82LA6. Необхідно сфотографувати чек або цінник з магазину з даними про завищену ціну товару. Фотографію треба прикріпити у гугл-формі разом з адресою та назвою магазину, та вказати свої контакті для зворотного зв’язку. На підставі цих повідомлень засновники «Ліги антитрасту» з громадської організації «Рада захисту конкуренції споживачів швидко сформують офіційні звернення в Антимонопольний комітет.

«Якщо суб’єкт господарювання не може довести, що підвищення ціни на товар є виправданим та не є результатом змови або зловживання монопольним становищем, – за рішенням органів Комітету такий суб’єкт нестиме відповідальність», – повідомила співзасновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

Освітньо-комунікаційна платформа «Ліга антитрасту» є спільним проектом громадських організацій «Наші гроші» та «Рада захисту конкуренції та споживачів».

Як повідомлялося, за останні дні через коронавірус магазини та їхні постачальники підняли ціни на продукти. В АМКУ вимагають від рітейлерів повідомити про те, за якими закупівельними цінами вони купують товари, а за якими продають.